Darujte hodnotný dárek, investiční zlato!

Vymyslet dárek, který potěší a neskončí někde založený v šuplíku, není úplně jednoduché. Jsou lidé oplývající nápady, již jsou schopni se téměř vždy trefit do vkusu obdarovaného. Jestli mezi ně nepatříte, možná se už nyní stresujete, čím obdarujete své blízké k Vánocům.

Dárky pro ženy se vybírají ještě poměrně obstojně, ženu vždy potěší šperk, kosmetika, kabelka, případně boty. Ale jak vyřešit dárky pro muže? Přestaňte si dělat starosti, máme pro vás univerzální tip nezávislý na pohlaví a věku.

Peníze v mnohem originálnější podobě

Co darujete, když nemáte ani tušení, čím byste člověku udělali radost? Častokrát peníze. Tento dárek je však vysoce neoriginální, nehledě na to, že kolikrát nechcete, aby bylo hned evidentní, kolik peněz jste za dárek utratili. V tomto případě je mnohem lepší investiční zlato, tedy zlaté slitky či mince.

Slitky jsou čisté, mince lze zakoupit s různými motivy, pěkné jsou například ty, co na sobě mají znamení zvěrokruhu. Jestliže neznáte datum narození obdarovaného, hodí se mince s vyobrazením jména nebo nějakého úplně neutrálního motivu, třeba zvířete.

Nemusíte být milionáři

Děsíte se, kolik taková zlatá mince či slitek stojí? Ty nejlevnější pořídíte od 1500 Kč, takže nejde o super závratné sumy. Ještě levnější jsou pak stříbrné slitky a mince, například stříbrné mince na svátek se jmény z českého a slovenského kalendáře. Mějte však na paměti, že stříbro není, na rozdíl od zlata, osvobozeno od DPH. Z toho důvodu není pro investice tolik vhodným.

Zlato si výborně drží svoji hodnotu. Chcete obdarovat svého potomka, který právě získal magisterský titul? Dejte mu zlatý slitek. Za pár let, až si bude pořizovat vlastní bydlení, ho prodá a peníze použije. Takto zůstanou uložené rozhodně lépe než někde na spořicím účtu. Podobně dobře budou peníze uložené, jestliže investiční zlato darujete ke svatbě či výročí svatby. Dejte zlatu šanci!

Previous post Darujte svým blízkým investiční zlato
Next post Zapůjčení dodávky se vyplatí mnohem více než její koupě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *