Dřevo jako materiál – záruka vysoké kvality

Dřevo využívá lidstvo od nepaměti. Je snadno dostupné, dobře opracovatelné, máme k dispozici ekologický materiál. Nelze se divit, že jeho obliba stále roste. Rozmanité druhy dřevin, z nichž tento výjimečný materiál získáváme, je zárukou jeho různorodých vlastností, textur a barevných škál. Nemálo zajímavé jsou exotické dřeviny – vyznačují se originální barvou dřeva, vysokou tvrdostí a odolností vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Jejich cena je však poměrně vysoká. Alternativou se tak stává běžně dostupné smrkové a pro náročnější například akátové dřevo. V zahradní architektuře se dřevo nejčastěji využívá na stavbu altánků, zahradních domků, pergol a na výrobu množství doplňků. Jako materiál pocházející z přírody téměř vždy dokonale zapadne do prostředí okrasných zahrad.

Kvalita dřeva je nepopíratelná – výrobci to dobře vědí

Na výrobu zahradních doplňků a drobných staveb výrobci používají jen dobře vysušené dřevo. Mají tak záruku, že vám v nezměněné kvalitě bude sloužit mnoho let. Dalším významným prvkem ochrany dřeva jsou nátěry. Jejich aplikací zabraňujeme dřevokazným houbám znehodnocovat materiál a UV záření, aby svým vlivem měnila jeho barvu. Pokud používáme nátěr s barevným odstínem, bez problémů s ním vzhled smrkového altánku přiblížíme teaku, dubu nebo kaštanu.

Dřevo se používá i na výrobu střešní krytiny

Kvalitní střechu nad hlavou toužíme mít všichni. A je jedno, zda je na domě nebo na altánku. Trh nabízí standardní sortiment, nejčastěji se používá asfaltový šindel různých barev a tvarů. Jako v případě povrchových nátěrů i materiál používaný jako krytina splňuje vysoký standard kvality, stálobarevnosti a samozřejmě nezatěžuje konstrukci zbytečnými kilogramy. Nabídka trhu je velká. Stačí si vybrat – altánky, zahradní domky, zahradní sezení, pergoly, okrasné studánky, květináče, psí boudy a další.

Previous post Než si řeknete své ano
Next post Hyundai odhalil design nového Santa Fe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *