MF potřetí v historii otevřelo své brány veřejnosti

Teprve potřetí v historii se v sobotu 28. září 2019 při příležitosti Dne české státnosti konal Den otevřených dveří Ministerstva financí.

Komentovanou prohlídku labyrintem chodeb bývalého kláštera bosých karmelitánek, svérázně stavebně propojených s moderní prvorepublikovou budovou Ministerstva financí, absolvovalo asi 1300 návštěvníků. Další stovky lidí se zúčastnily doprovodného programu ve Vojanových sadech.

Bohatý doprovodný program zahrnoval v průběhu celého dne prohlídku historických bankovek a dluhopisů ze Státní tiskárny cenin, návštěvu zasedací místnosti, kde probíhají tiskové konference a porady vedení ministerstva, interaktivní prohlídku agendy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nebo ukázku vybavení, služebních psů a činnosti Celní správy. Finanční správa zastoupená generální ředitelkou Tatjanou Richterovou zase představila svůj aktuální projekt Daně a cla do škol, on-line finanční úřad známý jako projekt Moje daně a také elektronický dražební systém APED.

„Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům, kteří se na organizaci akce podíleli. Z ohlasů návštěvníků mám velkou radost. Snad se nám podařilo zase trochu přiblížit státní správu veřejnosti a zároveň všem fanouškům architektury ukázat zajímavé a nevšední prostory, ze kterých se již skoro 100 let řídí české finance,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová.

Previous post Daňový balíček reflektující poznatky odborníků na závislosti míří do třetího čtení
Next post Výsledky čtvrtého úpisu Dluhopisu Republiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *