Proti zimním splínům

Se zimním obdobím přichází nejen sněhové radovánky a vánoční cukroví, ale také celodenní šero, melancholické až depresivní nálady a únava.

Ale i když nás zrovna nic netěší, lze si dobrou náladu vytvořit a udržet si ji. Zde je několik tipů, jak na to:

1) Relaxujte!

Po namáhavém dni si dopřejte dostatečně dlouhý čas na voňavou koupel. Doporučují se používat různé olejeové koupele a bylinky pro dokonalé zklidnění a novození té správné atmosféry. Levandule pro odpočinek, růže pro romantickou náladu, máta pro povzbuzení…

2) Sportujte!

I když je za okny mráz jen to praští, dá se dělat mnoho věcí. Stačí krátká svižná procházka pro povzbuzení krevního oběhu. Zdatnější mohou vyrazit na běžky, což je jeden z nejlepších vytvrvalostních sportů pro zlepšení fyzické kondice. A pokud příliš neholdujete venkovním aktivitám, zajděte s přáteli do bazénu, do fitka či na Zumbu. Uvidíte, jak vám pohyb prospěje!

3) Čtěte!

Najděte si chvíli jen pro sebe, udělejte si šálek dobrého čaje nebo kafíčka a ponořte se příběhu vaší oblíbené knihy. Tím, že nebudete myslet na starosti všedního dne, se uvolníte a nálada vám stoupne.

4) Vytvářejte!

Ne všichni jsou čtenáři, avšak i pro ty, kteří knihy moc nemusí, je tu rada: Tvořte dárky, maličkosti pro radost. Z pedigu, z drátků, korálků, drhejte, pleťte, stavte vláčky, lepte modely – pro každého se něco najde.

5) Obdarovávejte sebe i své blízké!

Nic nepotěší a nezvedne náladu tak, jako radost z malého dárku. Nemusí jít nutně o drahou věc. Klidně postačí jen nějaká dobrota, knížka nebo hrneček.

Každý si jistě našel nebo teprve najde to, čím překoná slíny a špatné nálady. Důležité je však jen jedno: Nevzdávat se!

Previous post Jak funguje Android market
Next post Než si řeknete své ano

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *