Rostoucí inflace tlačí ceny zlata nahoru. Nakupte jej co nejdříve

Jen od dubna se kvůli inflaci znehodnotily naše úspory na bankovních kontech o 3,1 %. Odborníci varují před inflací a její razantní nástup je již nyní vidět. Vše zdražuje: potraviny, energie, služby. Předpovědi rostoucí inflace by nás neměly nechat chladnými. Je nejvyšší čas udělat něco s našimi úsporami. Odolné vůči inflaci je zlato.

O zlato je zájem a jeho cena opět roste

Zlato se tradičně osvědčuje jako skvělá investice pro dlouhodobé uložení úspor. Nejde o to, že bychom si je povinně fixovali na dlouhou dobu a nemohli tuto investici v případě nutnosti použít. Právě naopak. Zlato je snadno prodejné. Avšak hodí se pro dlouhodobé investování, nebo jako ochrana proti inflaci.

Nečekejte, levnějším zlato už nebude

Odrazuje vás od nákupu zlata jeho vysoká cena? Podle odborníků již levnějším nebude. Mohou se objevit krátkodobé nevýznamné poklesy, ale cena zlata obecně bude do budoucna dál stoupat. Nahrává tomu inflace a pověst zlata jako silného bojovníka proti znehodnocování úspor. Dále pak zejména to, že se kvalitní ložiska zlata do roku 2030 vytěží a nová ve stejné kvalitě zatím nebyla ani objevena.

Není lepší investovat do nemovitostí?

Kdo má volné miliony, ten by rozhodně neměl vynechat ani nemovitosti. Ale ne každý je má a zlato překvapivě není pouze pro bohaté. Právě naopak. Do zlata si lze ukládat majetek postupně, třeba z každé výplaty či finanční odměny. Nemusíte hned za 1,3 milionu kupovat kilogramovou zlatou cihlu. Do zlata lze investovat již v řádu tisícikorun.

Na co při investování do zlata nezapomenout?

Odborníci doporučují uložit do zlata až 1/3 majetku. K zhodnocení úspor či k uchování hodnoty majetku se hodí výhradně investiční zlato. To má dvě podoby – investiční zlaté slitky a zlaté investiční mince. Výhodou investičního zlata je, že jej nakupujeme bez DPH.

Previous post Syndrom dráždivého tračníku – co o něm vlastně víme?
Next post Aktuální trendy v bytovém textilu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *