Biokosmetika je ekologická

Kdo chce mít krásnou pleť a lesklé vlasy, bez adekvátní kosmetiky se neobejde. Nemusí se však jednat pouze o klasiku. Například biokosmetika je v mnoha ohledech o dost lepší a její koupě rozhodně stojí za zvážení.

Syntetické látky mohou působit negativně

Klasická kosmetika, ač si to mnozí nemyslí, se samozřejmě skládá i z přírodních složek. A není jich málo. Problém je, že tyto látky jsou doplněny ještě o syntetika. A ta jsou hlavním důvodem, proč stále více zákazníků dává přednost biokosmetice.

Syntetické doplňky se v běžných kosmetických přípravcích používají primárně pro zlepšení vizuálních vlastností a zvýšení trvanlivosti. Mají však i řadu negativních vedlejších účinků. Například brání vitamínům a minerálům, jež se také v kosmetice běžně vyskytují, ve správném vstřebávání. Člověk tím pádem zbytečně přijde o celou řadu živin.

Biokosmetika, jak již její název napovídá, je přírodní produkt a žádná syntetika v ní nenajdeme. Proto ani tímto druhem potíží netrpí.

Umělé látky v tradiční kosmetice ovšem mohou způsobovat i celou řadu závažnějších potíží, například dráždit kůži. Tento problém navíc není běžný pouze u lidí s citlivější pokožkou. Standardně se tvoří pupínky po použití klasické kosmetiky i jedincům, kteří žádné kožní potíže nikdy neměli.

Také v tomto ohledu je biokosmetika lepší. Pokožku v žádném případě nedráždí. Je totiž vyráběna ze surovin, jež nejenže nejsou dráždivé, ale zároveň nepatří ani do skupiny standardních alergenů.

Biokosmetika je ekologicky nezávadná

Mnoho lidí dnes při nakupování věcí nekouká pouze na cenu a složení, ale zajímají se i o ekologický dopad vyhlídnutého zboží. Biokosmetika rozhodně žádného ekologa nemůže namíchnout. Její výroba je k přírodě maximálně šetrná.

Klasická kosmetika obsahuje celou řadu chemikálií, jež se musí nějak vyrobit. Během tohoto procesu se však používá nejen velké množství energie, ale zároveň vznikají i skleníkové plyny.

Previous post Peníze za bourané auto do dvou dnů? Víme, jak na to