České strojírenské produkty mají ve světě skvělou pověst. Za jejich úspěchem stojí i vysoce kvalitní hliník a nerezová ocel

Zemědělské a tkací stroje, dopravní prostředky, letadla, produkty zbrojního průmyslu i další strojírenské výrobky si získaly nemalou oblibu nejen v tuzemsku, ale rovněž v zahraničí. Tuzemská strojírenská výroba se dostala na vysokou úroveň již v počátcích Československé republiky. Zásluhy za to přísluší nejen specialistům v oboru, ale i prvotřídním materiálům. V poslední době se k nim kromě hliníku a oceli řadí také stále častěji používaný plast.

Hliník a ocel jsou při nepostradatelnými materiály se skvělými vlastnostmi. Je však třeba volit ty kvalitně zpracované

Použití prvotřídních materiálů s vlastnostmi, které odpovídají účelu použití, je základem dosažení dlouhé životnosti výrobku i jeho správné funkčnosti. Mezi nejčastěji používané materiály ve strojírenství i dalších oborech přitom patří nerezová ocel a hliník. Objednat je lze i ve formě hutních polotovarů, například jako trubky, tyče, plechy, desky, či dráty.

Nerezová ocel

Nerezová ocel se dodává v mnoha různých jakostech s odlišnými vlastnostmi. Její zásadní výhodou oproti uhlíkové a legované oceli je fakt, že je v normálním atmosférickém či vodním prostředí vysoce odolná proti korozi. Nerezová ocel se hojně využívá v energetice, potravinářství, chemickém, farmaceutickém i automobilovém průmyslu a v dalších oblastech, vyrábí se z ní i nejrůznější předměty každodenní potřeby. A neobejde se bez ní ani požární ochrana. Například nerezová ocel 1.4104 s obsahem síry je ideální pro obrábění na automatech.

Hliník

Hliník je lehký, odolný, nerezne a snadno se recykluje. Díky těmto vlastnostem patří také mezi důležité letecké materiály. Hojně využívané jsou slitiny hliníku. Slitina ENAW-6060 se vyznačuje dobrou svařitelností a vysokou odolností proti korozi v atmosféře i slané vodě.

Previous post Aktuální trendy v bytovém textilu
Next post Proč používat kryty pro AirPods?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *