Jak vybrat koupelnový nábytek

Zařídit si bydlení patří mezi ty příjemnější záležitosti. Nejvíce opomíjena je koupelna. Tuto místnost obvykle navštěvují všichni, co projdou vstupní halou nebo chodbou. Navzdory své malé velikosti, má i koupelna stejné právo na krásný interiér, jako jakékoliv jiná místnost v domě. Vhodně vybavená, umožňující příjemnou relaxaci, taková by měla být vaše koupelna. Při výběru dbejte na kvalitně opracované hrany nábytku, právě přes hrany totiž může do dřevotřísky proniknout vlhkost a nekvalitní skříňka vám po krátké době nabobtná.

Jak vybírat nábytek do koupelny?

Jaký vybrat nábytek do koupelny, která se tolik liší od ostatních místností v domě? Malý prostor, vysoká vlhkost vzduchu – vybrané materiály, musí být odolné proti vlhkosti. Nejvhodnějším materiálem je MDF deska (lisovaná dřevovláknitá deska se střední hustotou) nastříkaná PUR barvou, která odpuzuje vodu nebo dřevotřísková deska s fólií, která je odolná vůči vodě. A pak už jen stačí si stěny obložit pěknými obkládačkami, a hned koupelna dostane nový šmrnc a bydlení se tím zhodnotí. A co se nábytku týká, tak zajisté ženy budou chtít mít po ruce všechny druhy krémů, šamponů a jiné koupelnové potřeby, proto nikdy nesmí chybět praktické police nebo policové skříňky.

Šetříme místo a důkladně změříme každý kout

Chcete-li ušetřit místo, můžete nainstalovat rohovou skříňku s umyvadlem a vanu nahradit sprchovým koutem, a na stěnu pověsit klasické zrcadlo. Navíc bílý koupelnový nábytek pomůže opticky zvětšit prostor, a umožnit majitelům i v tmavém prostoru zdůraznit svou individualitu. Musíte přesně znát rozměry své koupelny a podle nich vybírat koupelnový nábytek. Raději dvakrát měř a jednou nakupuj nábytek, než obráceně. Spoustu místa zabere i pračka a prádelní koš. Není žádnou novinkou, že si v malých bytech dávají pračku na chodbu nebo do kuchyně. Velkou úlohu zde hrají i vestavěné skříně, které pojmou příkladně prádlový koš.

Previous post Tipy pedikérky Týny
Next post Klíčové vlastnosti zelených potravin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *