Tipy pedikérky Týny

Péči o kůži na chodidlech a nehty na nohou často zanedbáváme a přitom zrovna toto místo si zaslouží velkou pozornost. Vždyť nohy nesou celou váhu těla, tísní se v obuvi a celý den kmitají a pobíhají. Pokožka je velmi namáhaná, zvláště na patách a k vůli obuvi, někdy i nevyhovující, nemají nehty prostor pro přirozený růst. Mnoho z nás nechodí na pedikúru pravidelně nebo vůbec, proto vám pedikérka Týna přináší několik snadných tipů, jak mít nožky po celý rok krásné a svěží při domácí péči:

Nejdříve vaši domácí pedikérské centrum vybavíme několika nezbytnými pomůckami

  • ostré nůžtičky
  • pemza
  • pilníček na nehty
  • dřevěná špachtlička
  • ručník vyhrazený na nohy
  • lavorek
  • změkčovací sůl do koupele
  • masážní olej nebo hydratační krém na nohy

Postup při domácí pedikérské péči
Nohy ošetřujeme nejlépe po koupeli, kdy nehty i kůže změkne. Takže si nejprve připravíme teplou lázeň se solí a nohy 10 – 15 minut máčíme. Ještě ve vodní lázni obrousíme ztvrdlou kůži na patách a palcích pemzou. Po té nohy jemně osušíme, nezapomínáme na prostor mezi prsty, který vysušíme dokonale, abychom předešli možným plísním, které se tvoří z vlhka. Nehty zastřihneme (stříháme rovně, ne do obloučku, aby nehty nemohly zarůstat do okolní tkáně) a zabrousíme pilníčkem. Tahy pilníčku vedeme pouze jedním směrem, nebude tak docházet ke zbytečnému třepení nehtů. Dále špachtličkou zatlačíme změklou nehtovou kůžičku k nehtovému lůžku. Zde však postupujeme velmi opatrně. Nakonec provedeme důkladnou masáž chodidel, prstů i nártů a naneseme silnou vrstvu hydratačního krému. Ten necháme několik minut působit a po té přebytečnou vrstvu, která se nestihla vstřebat setřeme ručníkem nebo papírovým ubrouskem.
Pedikúru provádíme ideálně před spánkem, kdy se může pokožka regenerovat a volně dýchá.

Co dělat, pokud se objeví problém?
Občas se může stát, že se i při důkladné péči o nohy objeví nepříjemné svědění, pálení, vyrážka či plíseň. A to jak v oblasti kůže (nejčastěji mezi prsty), tak i na nehtech. Ty jsou zvrásněné, mají nepřirozenou zažloutlou barvu a silně se třepí. V takových případech se doporučuje navštívit kožního lékaře, který z odebraného vzorku přesně určí o jaký typ plísně se jedná a nasadí správnou léčbu. Léčba medikamenty je sice zdlouhavá, ale rozhodně účinější, než pokud byste si sami v lékárně zakoupili širokospektrální přípravek a zkoušeli, jestli zabere.
Pokud se nehet rozhodne zarůstat, je vhodné nejdříve změnit typ obuvi za zdravotní a neprodleně navštívit lékaře, který určí, zda nehet operativně upravit či úplně odstranit. Čím déle budete čekat a nehet necháte zarůstat, bude postižené místo bolestivější, náchylnější k infekcím a v konečném stádiu může toto vést až k amputaci prstu.

Previous post Volkswagen Polo GTI R5
Next post Jak vybrat koupelnový nábytek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *