Nejlepší víno? To z Gruzie

Skvělá vína nekoupíte pouze ve Francii. Pestrost podmínek různých destinací utváří chutě, vůně a charakter tohoto lahodného moku. Takže ani Francie nemůže nabídnout vše, co si jako degustátor můžete vychutnat. Znáte vína z Moravy, jižní Ameriky či Austrálie? A co takhle z Gruzie?

Co je barikové víno?

Seznámíme vás se specifickým vínem, které je jednak z Gruzie, a pak jde o barikový typ. Barikové víno se produkuje v exkluzivních dřevěných sudech, které se francouzsky nazývají barrique. Z čeho sudy jsou? Ze dřeva dubů, které rostou na severních svazích kavkazských hor. Dříví má svoji vůni, a protože v něm víno dlouho zraje, nasává tak tyto vlastnosti do sebe. Dubové sudy jsou navíc běžnou součástí vinařství. Dřevo samotné se suší tak dlouho, až dosáhne požadované kvality pro uložení dobrého vína. Barikové víno pak má stopy měkkých tříslovin, pyšní se ovocným a minerálním profilem mnoha rozličných chutí.

Skvělá vína z Gruzie

Chcete zkusit vína z Gruzie? Směle do toho, buďte napřed před ostatními a posuňte se dál. Zaměřte se na oblast Kachetie, protože zde mají vinice jižně položené svahy, což významně ovlivňuje charakter nápoje. Produkce z této sféry má pak výrazné chutě, strukturované a vyzrálé profily. Podívejte se například na web Vinazgruzie.cz, kde najdete opravdu velký výběr gruzínských vín. Navíc si můžete zakoupit nápoje pro sebe, stejně tak je ovšem můžete darovat. Jde o originální prezenty, jež každý ocení. Co si budeme povídat, klasiku z Moravy i Francie dává každý druhý. Vína z Gruzie mají navíc i luxusní dárkové boxy. Uvidíte, že si chuť Gruzie vychutnáte. Doušek po doušku budete odhalovat příběh vína. Ucítíte, jak se rodilo, kde se zpracovávalo, jak krásně dozrávalo. Ochutnejte něco nového a objevte fascinující svět gruzínských vín.

Previous post S prvními jarními dny vyrazte do lázní…
Next post Při výrobě jsou nezbytné profesionální nástroje. Mezi ně patří i kalibr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *