Plast je dobrá surovina pro přepravky i popelnice

Během přepravy je náklad běžně vystavován mnoha nebezpečenstvím. Z toho důvodu se začaly bedny a přepravky vyrábět převážně z plastu. Ten totiž disponuje vlastnostmi, o kterých si může třeba takové dřevo nechat jenom zdát.

Odolnost na prvním místě

I laikovi musí být zcela jasné, že hlavním pozitivem všech plastových europřepravek a beden je odolnost. Ta je skutečně jedinečná. Ovšem pozor, není plast jako plast. Levný zahradní nábytek, který skutečně mnoho nevydrží, se vyrábí odlišnou metodou než bedny, jež se používají pro mezikontinentální přepravu.

Houževnatost plastu je skutečně vysoká o čemž svědčí i fakt, že mu neublíží ani celá řada kyselin. Je však férové také zmínit, že některé žíraviny ho naopak zcela rozleptají, a to za velice krátkou dobu.

Sledování v reálném čase

I když se vždy před cestou udělá soupis veškerého nákladu, stejně se často něco ztratí. Proto se stále běžněji používají GPS lokátory, které se vkládají do vybraných přepravek, jež mají za úkol po cestě hlídat. Polohu je možné sledovat v reálném čase, takže je teoreticky možné vědět o každém místě, kam se bedna kdy podívala.

Někdy se k bednám přidávají také teplotní čidla. Ta dokáží upozornit kupříkladu na případný požár, ale rovněž mají za úkol hlásit i drobnější výkyvy teplot u exponovaného zboží.

Lehké popelnice

Plast se samozřejmě využívá i jinak, třeba k výrobě popelnic. Plastové popelnice dispnují oproti plechové klasice celou řadu výhod. Jednak jsou lehčí, takž manipulace s nimi už není tak náročná jako dříve, jednak více vydrží. A i když se třeba poškodí, plast, na rozdíl od plechu, nedokáže člověka relevantně poškodit.

Z plastu se samozřejmě neprodukují pouze venkovní popelnice, ale také interiérové koše na odpadky. Ty mají víceméně stejné vlastnosti jako popelnice, potažmo výše zmíněné přepravky bedny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close