Stane se nová elektrifikovaná Kia e-Niro budoucností automobilismu?

Elektromobily představují v automobilovém průmyslu velké téma. Co v tomto směru přináší značka Kia?

Další přírůstek do rodiny Kia

Elektromobilům se prorokuje zářivá budoucnost, v průběhu tohoto století by některých hlasů původní spalovací motory mohly zcela nahradit.

Řada tradičních značek tak již začala do svého portfolia začleňovat také tento typ pohonu. A jihokorejská Kia není výjimkou.

Jednou z aktuálních novinek portfolia je tak i nová Kia e-Niro navazující na původní variantu Niro pocházející z roku 2016. Tato novinka je plně elektrifikovaná. Přichází jako třetí model, který doplňuje varianty Niro Hybrid a Niro Plug-in Hybrid.

Společný všem třem verzím je designové pojetí crossoveru. Typickým prvkem, který upoutá už na první pohled, je tzv. tygří maska, která okamžitě prozradí, že se jedná o elektromobil.

Elektromobil s výborným dojezdem

Toto vozidlo disponuje dojezdem až 455 km při kapacitě akumulátoru 64 kWh. Právě dojezd platí za jednu z nejvýraznějších slabin elektromotorů, novinka z dílny korejské automobilky tak ukrývá potenciál posunout elektromobily do každodenního využívání.

Za takto vynikajícími hodnoty je zodpovědný především chytrý systém rekuperace. Ten dovoluje nastavit až čtyři úrovně rekuperace pro nabíjení akumulátorů přeměnou kinetické energie. Zároveň díky němu můžete využívat snadné řízení jedním pedálem.

Kia potěší i praktickým nabíjením. Na 80 % se stihne nabít za 42 minut. Pro tento účel slouží rychlonabíječka s vyšším výkonem 100 kW.

Kia oslní milovníky dynamické jízdy. Z 0 na 100 km/h umí zrychlit za pouhých 7,8 sekundy. Elektromotor má vysoký točivý moment. Zároveň je schopen vyvinout rychlost až 167 km/h, díky čemuž patří tato Kia ve své kategorii k velmi rychlým vozům.

Rys společný všem elektromobilům je velmi tichý provoz motoru. Společně s propracovaným odhlučněním interiéru tak přispívá k tomu, aby se jízda stala vysoce komfortním zážitkem.

Velkorysý prostor a propracovaná výbava

Nejen jízdní vlastnosti, ale i pohodlný a prakticky řešený interiér, který je dostatečně prostorný, dělají z tohoto automobilu ideální městský vůz. Crossover e-Niro rozhodně netrpí přehnanou robustností.

Důkazem o velmi rozumně využitém prostoru je i zavazadelník. Ten nabídne kapacitu 451 litrů. Sklopení zadních sedadel zároveň umožní kapacitu ještě zvýšit, a to až na 1 405 litrů.

Výbavová linie je k dispozici pouze jediná, označená jako Executive. Ta zahrnuje například full-LED světlomety, palubní počítač, infotainment s dotykovou obrazovkou a navigací, vyhřívaný volant, parkovací kameru a mnoho dalšího. Za příplatek je pak nabízeno kožené čalounění a ventilované sedačky řidiče a spolujezdce, případně lak v perleťovém či metalickém provedení.

Previous post TOP tipy, jak sebe nebo své dítě naučit na kytaru. ONLINE!
Next post Maskné. Co to je a jak s tím bojovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *