Účty za škody stoupají. Kryjete se vhodným pojištěním?

Podle statistik pojišťoven rok od roku stoupají ceny za vzniklé škody, které jsou nuceny uhradit. Rostou totiž nejen ceny veškerého zboží vlivem inflace, ale také řemeslné práce. V případě, že nejste řádně pojištěni a způsobíte někomu druhému škodu na majetku nebo zdraví, budete muset veškeré náklady na nápravu uhradit ze svého. Jaké pojištění je nejvhodnější?

Pojištění občanské odpovědnosti

Tato pojistka bývá součástí majetkových pojištění, ale lze ji uzavřít také zvlášť. Pojištění odpovědnosti občana se vztahuje na škody způsobené činností, která je v občanském životě běžná, a je způsobená na majetku, zdraví nebo životě. Pojistka se vztahuje také na škodu finanční, ale naopak se netýká škod na životním prostředí. Jaké jsou typické příklady pro toto pojištění? V souvislosti s majetkem jde nejčastěji o vodovodní škody, kdy vaší vinou dojde k úniku vody a poškození majetku souseda nebo sousedů.

Rozsednuté brýle i rozbitá váza

Další typickou událostí bývá poškození něčího majetku na veřejnosti, v obchodě, hotelu nebo restauraci. Může jít o něčí rozsednuté brýle, ale také o shozenou vázu ze stojanu v obchodě nebo rozbití zrcadla v hotelu. Pro všechny tyto případy je dobré být krytý kvalitním pojištěním odpovědnosti za škodu. U pojišťovny ERGO se vztahuje pojistka nejen na pojistníka, ale také na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat vyjma psů nebo koní.

S celosvětovou platností

Pojistku lze uzavřít ve čtyřech variantách s ohledem na maximální pojistnou částku, která může být 3, 5, 7 nebo 10 milionů korun. Nejvyšší částka je vhodná pro všechny, kteří milují zimní sporty a chtějí mít jistotu, že i při nechtěném zranění druhé osoby na sjezdovce bude pojistka dostatečně vysoká na pokrytí nákladů na drahou léčbu a rekonvalescenci. Výhodou je, že pojištění má celosvětovou platnost, hodí se proto i při cestách na dovolenou.

Previous post Byty u parku na Žižkově budou k nastěhování už v roce 2022
Next post 3 hlavní důvody, proč při stěhování bytu v Praze využít specialisty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *