Vodní dýmky jsou atraktivní i pro kuřáky cigaret

Cigarety jsou snad každý měsíc o pár korun dražší. S takovým tempem bude brzy jedna krabička stát pomalu stejně jako ojeté osobní auto. Není tedy divu, že se mnoho kuřáků dívá po levnějších alternativách.

Někteří si začali cigarety balit, jiní přesedlali na vodní dýmky. Ty sice nejsou nejlevnější, nicméně pořád se jejich koupě v mnoha ohledech vyplatí.

Mnohem lepší chuťové vlastnosti

Kouření cigaret a tabáku z vodní dýmky jsou nebe a dudy. I kvalitní cigarety často štípou v krku, což ne všichni dokáží patřičně ocenit. Toto se stane u kouření z vodní dýmky jen zcela výjimečně. Dvojnásob to platí u těch nejlepších verzí.

Všechny druhy totiž mají nádobu na vodu, ve které se kouř nejprve kultivuje a až následně jde do kuřákových plic. Díky tomu je chuť daleko jemnější a celkově si inhalaci tabákového dýmu člověk užije daleko více.

Různé modely

Neexistuje pouze jeden jediný druh vodní dýmky. Ty je možné dělit do mnoha kategorií a podkategorií. Obecně je však možné je rozlišit na tři druhy, a sice malé, střední a velké.

Malé

Cenově se rozhodně jedná o nejpřijatelnější modely, které mají z pochopitelných důvodů rádi hlavně mladší ročníky. Jsou nejen finančně nejméně náročné, ale zároveň docela dobře přenosné. A mládí mimo jiné znamená i chození na bujaré večírky, kde se taková dýmka nikdy neztratí. Co se chuti týče, záleží zde na kvalitě tabáku více než u dalších verzí. Důvodem je menší nádoba na vodu.

Střední

Asi ty nejoblíbenější vodní dýmky vůbec. Zlatý střed má z logiky věci rádo nejvíce lidí, a to ve víceméně všem. Vodní dýmky střední velikosti nabízí dobrou chuť za přijatelnou cenu.

Velké

Největší modely mají zároveň i nejobjemnější nádobu na vodu, díky čemuž je kouření z nich opravdu lahoda. Navíc se často, nikoliv vždy, jedná o docela hezké kousky, které si lidé dokonce mnohdy vystavují také v obývácích. Je však potřeba očekávat vyšší cenu než v obou předchozích případech.

Mnohé se dá dokoupit

Vodní dýmky, když se s nimi dobře zachází, obvykle dokáží sloužit skutečně mnoho let bez jediného problému. Může se však stát nějaká nepříjemnost. Často se rozbíjejí například vázy na vodní dýmky při přenášení. V takovém případě není problém koupit novou. Dobré kousky se dají najít třeba pod značkou Caesar Crystal Bohemiae.

Previous post Pergoly vévodí zahradám
Next post Moderní šperky pro každou ženu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *