Záclony bez nutnosti úprav a šití jsou IN

Chceme-li mít pěkná okna, bude nás to stát dost práce. V prvé řadě je nutné je několikrát do roka mýt a leštit, dále je třeba zaměřit se na jejich dekorování. K tomu nám poslouží květiny a další bytové dekorace, ale též záclony a závěsy. Pořiďte si takové, které nevyžadují žádné další úpravy.

Stačí jen pověsit

Hotové záclony skutečně stačí jenom vybalit a hned pověsit. Mají totiž profesionálně začištěné okraje. Tomu ovšem předchází fakt, že musíte vybrat jejich správný rozměr. Jak na to? V obchodech většinou najdete univerzální velikost, která pasuje na ta nejběžnější paneláková okna o šířce cca 110 cm a výšce cca 150 cm. Na tuto velikost oken jsou přímo ideální záclony o rozměru 350 × 160 cm. Budou krásně nařasené a jejich délka bude končit nad parapetem či nad topením. Záleží na tom, jak máte vysoko nad oknem garnýž. Hotové záclony jsou k dostání rovněž v podobě balkonového kompletu, v němž se nachází záclony na okno i balkonové dveře.

Na co si dát pozor?

U záclony je nejdůležitější její nařasení, proto by její šířka měla odpovídat 2,5násobku šířky okna. Svou roli hrají i žabky, na něž je záclona zavěšena. Pravidelného nařasení dosáhnete při vzdálenosti nepřesahující 10 cm mezi jednotlivými žabkami. Při nákupu záclony též zvažte typ a styl pokoje, kam bude umístěna. Dokáže totiž čarovat se světlem. Vitrážové a obloukové záclony vám místnost prosvítí, bohatý a hustý dekor krásně zútulní.

Zaměřeno na ložnici

V ložnici by měly záclony doplňovat závěsy, neboť zajistí požadované přítmí. S nimi lehce sladíte povlečení. Velmi povedená kombinace je tón v tónu. Nezapomeneme rovněž na bytový textil, jenž ložnici promění v příjemnou oázu relaxace. Proto si pořiďte dekorační polštářky, huňaté deky, elegantní přehozy a měkoučké koberečky před postel, s nimiž bude ranní vstávání rozhodně příjemnější.

Previous post Od korunkového vrtáku až po kvalitní autokosmetiku
Next post Toaletní papíry Jumbo – i to je něco, co udělá vaši firmu dokonalou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *