Aloe Vera – zázrak z přírody

Aloe Vera staletími prověřená léčivá rostlina, blahodárně působící na lidský organismus. Již staří egypťané tuto rostlinu využívali při hojení ran z bitev nebo popálenin. Ve starověkém řecku byla zase Aloe doporučována pro zdraví, krásu a dlouhý život.

Aloe Vera je sukulentní rostlina, dorůstající do výšky 60 až 100 cm. Její listy jsou tmavě až šedo – zelené, silné a dužnaté. Uvnitř listu se nachází průhledný gel, který obsahuje aktivní léčivé látky. Roste přirozeně v suchém klimatu Afriky, Ameriky, Asie i Evropy, kde najdeme více než 200 odrůd této rostliny. Ale pouze Aloe barbadensis (podle ČL 1997 Aloe barbadoská, moderně Aloe Vera) má ty nejlepší léčivé účinky.

V roce 1930 lékaři znovuobjevili  rostlinu Aloe a využili její hojivé schopnosti při popáleninách radioaktivními x-paprsky, když se jiné metody léčby ukázaly jako málo efektivní. Vědecké studie potvrdily Aloe jako bohatý zrdoj léčivých složek, které pracují synergicky, tzn. že jedna složka posílí účinek jiné složky.

Až 96% listu tvoří gel, ve kterém je cca 200 účinných léčivých látek s farmakologickým účinkem.

Gely a krémy vyrobené z listů Aloe Barbadensis výborně hojí drobné popáleniny, ulevují od svědivých ekzémů a pásových oparů.

Šťávy a džusy posilijí imunitní funkce organismu, pročišťují a podílí se na kompletní detoxikaci. Podporují správné funkce jater a slinivky břišní.

Mezi aktivní složky patří:

Laktát hořčíku – tiší bolest, dosud prokázán pouze v Aloe
Mastné kyseliny – kampestrol a cholesterol – zajišťují regenerační schopnost tkání
Enzymy – oxydáza, kataláza, amyláza, bradikináza, celuláza, lipáza a proteáza (podporují trávení), allináza, alkalická fosfatáza, kreatin-fosfokináza, superoxid dismutáza a další
Vitaminy – vitamin C, E, A, vitaminy skupiny B – B1, B2, B6 a cholin, dále provitamin A neboli beta karoten
Minerály a stopové prvky – vápník, draslík, hořčík, železo, zinek, mangan
Sacharidy – glukóza, manóza, galaktóza, xylóza, arabinóza, aldopeptóza, polysacharid acemannan, který stimuluje buňky imunitního systému
18 aminokyselin lidského organismu a 7 esenciálních – stavenbí prvky
Lignin – dřevitá substance dodává schopnost proniknout hluboko do pokožky
Beta-sitosterol – snižuje hladinu tuků v krvi
Kyselina salicylová – má antiseptické účinky
Kyselina jantarová – zvyšuje využitelnost železa v těle, vhodná při chudokrevnosti

Aloe Vera obsahuje také steroidy, které pomáhají léčit zánět. Zánět je přirozená reakce na infekce, toxiny nebo zranění. Steroidy (např. hydrokortyzon) potlačují záněty, ale mohou způsobit nepříjemné vedlejší účinky, jako je přírůstek hmotnosti, křehké kosti nebo dojde ke ztenčení pokožky. Nesteroidní léčiva, potlačující bolest (např. Ibuprofen) mohou však zapříčinit žaludeční nevolnost nebo oteklé klouby. Aloe Vera se svým obsahem steroidů čistě přírodního charakteru potlačuje zánětlivost a nevyvolává vedlejší účinky.

Jedním z hlavních úkolů působení Aloe Vera je detoxikace (tzv. čištění). Vlivem moderního životního stylu, sedavého zaměstnání, průmyslově upravovaných potravin, nečistého ovzduší, se naše cévy a žíly zanášejí. K vůli tomu dochází k nedokonalému okysličování tkání, nedostatečnému přísunu živin, k nízkému odvodu oxidu uhličitého, laktátu (významného pro regeneraci po sportu a fyzické námaze) nebo odpadních látek metabolismu. Aloe Vera krevní řečiště detoxikuje a tím pomáhá buňkám imunitního systému k rychlejší regeneraci a včasnějšímu rozpoznání vznikající infekce. Aloe Vera obsahuje významné množství polysacharidu acemannu, který stimuluje buňky imunitního systému – udržuje je je v pozornosti  a připravené zakročit tam, kde se objeví viry a bakterie. Aloe Vera zvyšuje také regenerační schopnost, urychluje hojení ran, uleví od bolesti po bodnutí hmyzem, tiší úžeh. Pomáhá optimalizovat trávící soustavu – pálení žáhy, průjem, zácpu, nechutenství, doporučuje se při peptickém vředu.

Shrnutí hlavního použití:

Aloe Vera je forma kaktusu, která zmírňuje vředy, dnu, hemeroidy a obsahuje tři protizánětlivé mastné kyseliny, které jsou užitečné pro žaludek, tenké a tlusté střevo.

Aloe Vera usnadňuje trávení, podporuje krevní a lymfatický oběh, a příznivě ovlivňuje funkci ledvin a žlučníku.

Má velké detoxikační účinky!!!

Aloe je výborným pomocníkem při zažívacích a střevních obtížích, proti zácpě, zabraňuje dehydrataci.
Posiluje imunitu, pomáhá při kožních zánětech, ekzémech, lupénce, akné a dalších kožních obtížích.
Snižuje hladinu cukru v krvi a podporuje činnost jater.
Snižuje hladinu cholesterolu.
Má významné protizánětlivé účinky.
Pomáhá při paradentóze.
Aloe Vera zpomaluje růst a dělení nádorových buněk.

Previous post Co je HDMI
Next post Jaro ťuká na dveře!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *