Jaro ťuká na dveře!

Je konec února a vy si říkáte – „Ano, končně, zima pomalu odchází, přečkal/a jsem to. Hurá!“ Ale po právě prožité zimě, vánočního kolotoče nákupů a úklidů a možná i stresů z práce, se cítíte být unavení, skleslí a bez nálady. Je potřeba s tím něco udělat! Je potřeba nastartovat své tělo i náladu na přicházející rozkvetlé jaro! Vždyť přece cítit se lépe, znamená vypadat lépe a být v pohodě.

Nebývá to vždy snadné – donutit se k nějakým velkým sportovním výkonů – známe to všichni. Můžeme však začít postupně, po malých krůčcích.

1) Nejjednoduší je vyrazit na svižnou procházku, pokud počasí ještě nedovolí výlet na kole. Čerstvý vzduch a rázné kroky rozproudí krev, která tak lépe okysličí všechny orgány. Při pohybu se i nálada pomalu vylepšuje. A po procházce to chce horkou koupel, aby se svaly uvolnily. Existuje již mnoho dostupných produktů pro vytvoření té pravé domácí wellness lázně.

2) Zajděte ke kadeřnici a nebojte se větší proměny. Dopřejte si kosmetiku nebo masáž, kde si opravdu odpočinete a necháte se hýčkat.

3) Nějaký ten nový a výrazný kousek oblečení vás celkově rozjasní. A nemusíte utrácet horentní sumy v buticích. Stačí počkat na slevy nebo s kamarádkami vyrazit na procházku městem a jistě narazíte na to pravé. I takové hledání příjemného obchůdku může být zábava.

4) Opakování matka moudrosti, jak se říká, takže – hodně pijte, jezte hodně ovoce a zeleniny, omezte pečivo, uzeninu a tučná těžká jídla.

5) A co si takhle najít chvilku na přečtení nějaké knihy? Nechat se vtáhnout do děje, nemyslet na starosti a na chvíli se zasnít…

Začněte na sobě pracovat pomalu a jednoduše. Postupně zjistíte, že je to snadné a začnete sportovat mnohem více. Tělo se zpevní, ramena narovnají a Váš dobrý pocit ze sebe sama bude jen a jen stoupat.

Previous post Aloe Vera – zázrak z přírody
Next post Elektronická cigareta, mýty a fakta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *