Elektronická cigareta, mýty a fakta

Za průlom v novodobém kouření může být jednoznačně označena elektronická cigareta, protože je založena na úplně jiném principu, než klasická cigareta. Při kouření nedochází k vdechování škodlivých látek, jako je například dehet. Je uvolňována pouze pára s nikotinem a tím nevzniká žádný kouř, který by obtěžoval okolí. Jednoduše vložíte do elektrické cigarety e-náplň (e-liquid) a můžete začít kouřit. Stejně tak je tomu i v případě elektronického doutníku (e-doutník). Díky technologii elektronická cigareta, šetří nejen vaše zdraví, ale především ani neobtěžujete nepříjemným kouřem své okolí a jejich zdraví.

Jak funguje elektronická cigareta?

Pokud se tento výrobek podíváme okem laika, potom můžeme říct, že se e-cigareta skládá ze tří částí,e-baterieatomizéru a nikotinové e-náplně. Pokud potáhnete e-baterie, aktivuje se atomizér, který uvolní nikotin z e-liquidu a spolu s párou se dostávají do těla. Požitek je z elektronické cigarety tedy stejný, jako při kouření klasické cigarety. Výdrž elektronické náplně (kapsle) je srovnatelná s vykouřením jedné krabičky cigaret.

Proč zvolit elektronické kouření?

  • neškodí zdraví jako v případě klasické cigarety
  • neobtěžuje okolí kouřem
  • šetří vaše peníze

Elektronická cigareta versus nikotinová náplast a žvýkačky

Závislost na nikotinu se neprojevuje jen fyzickou, ale i psychickou závislostí. Fyzická závislost je lehce rozpoznatelná. Pokud tělo nedostane požadovaný nikotin, začnou se u kuřáka projevovat abstinenční příznaky. Psychickou závislost si mnoho lidí neuvědomuje, spočívá v nutnosti mít cigaretu v ruce, v puse a popotahovat ji. Pokud má kuřák volnou chvilku a neví co s rukama, většinou si zapálí. Obě závislosti jsou obdobně závažné a kuřák se jich jen těžko zbavuje. Nikotinové náplastí a další pomůcky dokáží ukojit pouze fyzickou závislost. Tělo příjme nikotin a na kuřákovi se neprojevují přímé abstinenční příznaky. Na kuřákovi je se vypořádat s psychickou závislostí. E-cigareta má výhodu v tom, že dokáže ukojit obě závislostí. Při kouření elektronické cigarety se vdechujete nikotin (fyzická závislost) a elektronická cigareta se drží v ruce (psychická). Pomocí elektronické cigarety tedy kouříte zdravěji a díky volitelnému dávkování se snáze zbavíte závislosti na nikotinu.

Previous post Jaro ťuká na dveře!
Next post Obezita – tichý zabiják lidstva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *