Budiž světlo

V nadcházejícím ročním období budeme rozsvěcet lustry a lampičky v našich domovech čím dál dříve. Tma padne už odpoledne a budeme si muset posvítit na přípravu večeře, psaní domácích úkolů či odpočinkové čtení vydatnými zdroji světla.

Lustr nebo lampička?

V minulém století jsme si rychle zvykli na jednoduché cvaknutí vypínačem, které rozzáří elektrické žárovky v obývacích pokojích, ložnicích a kuchyních. Kromě funkčnosti však svítidla mohou stylově dotvářet vzhled interiéru. Ať už preferujete místnost zalitou zlatavým světlem klasického stropního lustru, nebo si užíváte bodového paprsku moderní lampičky, který přesně míří na rozečtenou stránku, můžete si vždy vybrat design ve vašem stylu.

Moderna i retro

Na trhu je široká nabídka interiérového osvětlení, mohla by se zdát až nepřehledná. Ovšem když víte, že se vám líbí například moderní hladká stropní svítidla se skleněnými stínidly, můžete hledání lépe zacílit. Existují firmy, pro které je výroba lustrů nejen vytvářením užitného zboží, ale také touhou vnést do našich obydlí krásu a styl. Ale nejde vždy jenom o zbrusu nové výrobky, svítidla se dají také repasovat a redesignovat. Takže lustr nebo lampa po babičce, která vám připomíná krásné momenty z dětství, může sloužit a přinášet radost dál.

Na detailech záleží

Pokud se rozhodnete zachraňovat vintage kousky a dávat jim nový život, věnujte pečlivou pozornost detailům. Ke stojací lampě v industriálním stylu se bude hodit úplně jiná barva opředeného kabelu než ke stolní lampičce z karlovarského porcelánu. Nejdůležitější ze všeho je kvalita materiálů, ať už jde o textilní stínidla, skleněné díly či druhy vypínačů. Výroba svítidel má v České republice dlouholetou tradici, která si zaslouží náš respekt, obdiv a podporu. Výrobci osvětlení se zaměřují jak na každoroční tvorbu nových kolekcí, ze kterých si vyberou milovníci vintage a retro stylu, moderního i industriálního designu, ale také nabízejí mezi zákazníky stále oblíbenější výrobu na zakázku. Můžete tak mít osvětlovací těleso přesně podle vámi požadovaných parametrů a představ, které bude naprosto jedinečné. Rozmazleme se trochu, vždyť každý z nás je jedinečný.

Previous post S vhodnými náplastmi může být kojení příjemnější
Next post Kdy je třeba instalace hromosvodu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *