S vhodnými náplastmi může být kojení příjemnější

Někdy bývá kojení příjemnou záležitostí pro oba účastníky, nicméně se může jednat i o noční můru, a to hlavně pro matku.

Některá dítka se totiž vrhnou do jídla s takovou vervou, až je to bolestivé. Často i extrémně. Mnoho se o této problematice ve společnosti nemluví, a přitom nejde o záležitost pouze několika žen.

Problémy nemají pouze prvorodičky

Novorozenci se samozřejmě neřídí a ani nemohou řídit svým rozumem. Fungují maximálně instinktivně. Díky tomu se většinou dokáží přisát k prsu matky zcela automaticky, stačí je k sobě přivinout. Někdy se přisají tak pevně, až z toho mají maminky bolestivé bradavky. Ne vždy tak jde o příjemný proces.

Tento druh potíží však nemusí způsobovat pouze nenasytní potomci, ale rovněž i citlivější bradavky žen. Ty se mohou více ozývat v období, kdy už dítěti rostou zoubky. V takových chvílích může být kojení pro ženy takřka nesnesitelné. Není tak divu, že mnohé z nich dají nakonec přednost stáčení mléka do lahví.

Ještě nedávno se mělo za to, že tento druh potíží trápí hlavně prvorodičky. Stále zřetelněji se však ukazuje, že na počtu prodělaných porodů v tomto případě příliš nezáleží.

Vhodný lék

Existuje celá řada preparátů, hlavně tedy ve formě mastí, které mohou otupit bolest související z kojení, případně na postiženém místě zničit i nepřátelské bakterie. Takovéto přípravky jsou ovšem většinou vyrobené z látek, jejichž pozření by dítěti nemuselo dělat dobře.

Hojivé náplasti Multi mam jsou však jiné. Jedná se o čistě přírodní produkt, který neobsahuje žádné chemické příměsi, co by mohly na zdraví či dokonce životě ohrožovat jak matku, tak i její dítě.

Náplasti se snadno aplikují a začínají působit takřka okamžitě. Postižené místo se tak dokáže během relativně krátké chvíle zhojit a matka se může prakticky okamžitě po odlepení náplasti zase věnovat kojení.

Previous post Jak se zrodil konektor lightning pro iPhone?
Next post Budiž světlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *