Co je to 3D film

Jistě od svých blízkých a přátel velice často slýcháte stále stejnou otázku. „Už si viděl ten úžasný 3D film?“ Ti, kteří mají přehled v této oblasti moc dobře ví, o čem je řeč. Těm ostatním se to pokusíme co nejsnadněji vysvětlit. 3D film je poměrně novodobým hitem, který se velice rychle rozšiřuje. Přibývá stále větší množství filmů, které jsou touto metodou promítány v kině, na trhu se objevuje kvantum moderních televizí a jiných elektronických zařízení, která dokáží zobrazovat právě 3D obraz. Z výše zmíněného může být již trochu jasné, že jde o speciální obraz, který je natočen v 3D režimu. Jak ale dosáhnout tohoto úchvatného pohledu?

Abyste si mohli vychutnat jedinečný a reálný 3D film, musíte samozřejmě disponovat i odpovídajícím nástrojem, který v tomto případě představují 3D brýle. Propracovaný doplněk, jenž Vám nabídne špičkový 3D obraz a maximálním způsobem Vás vtáhne do samotného děje. Předpokladem této úchvatné podívané je samozřejmě natočený 3D film. Tento obrazový záznam vzniká prostřednictvím dvou kamer, které snímají záběr z pohledu očí diváka. Tato profesionální technika musí disponovat naprostou přesností, co se týče clony, barev, časování, apod. Teprve poté lze zhotovit naprosto jedinečné 3D dílo. Z pohledu natočení těchto moderních filmů rozlišujeme dvě technologické metody. Jednou z nich je polarizační a tou druhou anaglyph.

Mezi jedno z nejprofesionálnějších kin s touto technikou se v České republice řadí kino IMAX v paláci Flóra v hlavním městě. Díky veliké popularizaci tohoto zpracování však dochází k rozšiřování multikin v rámci všech velkých měst. Touto metodou jsou vytvářeny nejen klasické, ale také animované filmy. Okuste vynikající 3D filmy, které Vás naplno vtáhnou do dramatického děje.

Previous post Stačí vám jen levný mobil?
Next post Podzimní plískanice vás nedostanou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *