Podzimní plískanice vás nedostanou!

Přichází podzim. Období barevného listí, houbaření, chladného vzduchu a ranních mlh. A také období rýmy, chřipek a nachlazení. K tomu, abyste předešli nechtěnému onemocnění a posílili svou imunitu stačí dodržovat několik jednoduchých rad.

Sportujte
Několik hodin sportu týdně rozproudí váš krevní oběh i lymfu. Škodlivé toxiny se rychleji vyplavují z těla a díky pohybu je váš mozek zaplněn endorfiny. Posílíte nějen tělo, ale i ducha a bacily si na vás jen tak netroufnou.

Dodržujte pitný režim a vyvážený jídelníček
Stejně jako pohyb, i pitný režim usnadňuje tok lymfy a vylučování škodlivin. Tím omezíte živnou půdu pro bacily. Čistá střeva s kvalitní mkroflórou jsou vůbec velmi důležitá. Doporučujeme proto jíst nejen hodně ovoce a zeleniny, bohaté na vlákninu, ale podpořit tvorbu prospěšných mikroorganismů vhodným doplňkem, obsahující laktobacily.

Doplňky stravy
Před začátkem chřipkového období je možné začít užívat některý z přírodních doplňků stravy, který pomůže zvýšit vaši imunitu. Nejoblíbenější jsou tablety hlívy ústřičné nebo olej či sirup za rakytníku. Tablety se snadno užívají, stačí je zapít dostatečným množstvím tekutiny. Sirupy či oleje užíváme po lžičkách. Nikdy nepřekračujeme doporučené množství!

A na závěr…
Jsou to již „otřepané“ rady, avšak nikdy neuškodí si je zopakovat: při každém příchodu domů z města si nezapomeňte umýt ruce mýdlem (vhodné je použít dezinfekční, které je již k dostání také v sítích supermarketů); pokud to není nutné, nezdržujte se v místech s velkou koncentrací lidí (kina, čekárny, vlaky a MHD); pokud nemáte možnost si někde umýt ruce, používejte bezoplachový dezinfekční gel.

I přes všechna opatření je možné, že se někde chřipkovým virem nakazíte. Zůstaňte proto doma v posteli, několik dní odpočívejte a poslouchejte své tělo. Není žádné hrdinství chodit s chřipkou do zaměstnání, i když vás k tomu doba i zaměstnavatel nutí. Každou přechozenou nemoc si tělo pamatuje a jednou vám to všechno vrátí i s úroky…

Previous post Co je to 3D film
Next post Prodlužování vlasů – revoluční NANO technologie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *