Cviky Pěti Tibeťanů

Jednoduché, ale účinné cviky Pěti Tibeťanů Vám pomohou v těchto oblastech:

  • zlepšení krevního oběhu,
  • stabilizace psychiky a emocí, získání většího sebevědomí a sebedůvěry,
  • zbavení se depresí, stresu a strachu,
  • vnitřní pocit uspokojení a pohody,
  • harmonizace těla i duše,
  • revitalizace organismu, budete se cítit mladšími.

1. rit

V poloze ve stoje uvolníme celé tělo. Zhluboka se nadechneme.Točíme se jen doprava, každý vlastní rychlostí (ve směru hodinových ručiček) Po celou dobu otáčení vydechujeme. Energie prochází celým tělem (všech sedm čaker).

2. rit

Položíme se na záda. Zhluboka se nadechneme. Zvedáme nahoru najednou hlavu a nohy. Ramena, celá páteř a hýždě zůstávají na zemi. S páteři se nesmí hýbat, v Tibetu je páteř „zlatá hůl“. S dlouhým výdechem spouštíme hlavu a nohy dolů – nohy mohou být zpočátku ohnuté. (1. a 2., 5. a 4. čakra)

3. rit

Vzpřímený klek, opíráme se o špičky prstů u nohou. Ruce necháme volně podél těla. Dlouhý výdech, bradou dolu k hrudníku. Při hlubokém nádechu vypneme prsa, hlavu držíme rovně a díváme se 45-stupňů vzhůru. S dlouhým výdechem se uvolníme a díváme se dopředu. (1. a 3. a 6. a 7. čakra)

4. rit

Sed – dlaně rukou opřeme vedle těla, prsty směřují dopředu a nohy ohneme tak, abychom získali při zvednutí těla do můstku v kolenou úhel 90-stupňů. S dlouhým výdechem, bradou dolu k hrudníku a s nádechem zvedneme tělo do můstku. Při výdechu se vracíme do sedu a hýždě položíme mezi ruce. (2. a 5. čakra)

5. rit

Klik – ruce opřeme o dlaně, nohy opřeny o prsty. S hlubokým nádechem zvedáme (hýždě) tělo nahoru s oporou o dlaně a prsty nohou. Bradu sklopíme k hrudníku. S výdechem se vrátíme do původní pozice. (všechny čakry)

Previous post Solná fajfka – blahodárné mikroklima
Next post Nákup ovocných stromů: Výběr vám usnadní několik praktických rad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *