Do třetice všeho dobrého: Nové pracovní oblečení proti teplu a plameni

Ochrana před teplem, zářením a jiskrami 

MEWA vyvinula třetí variantu ochranného oblečení pro sváření. Nová bezpečná řada z kolekce MEWA Dynamic nabízí volnost pohybu, pohodlí a slušivý vzhled i při náročné práci. 

Praha, prosinec 2019: Svářeči potřebují speciální ochranné oblečení. Kdo sváří jen občas, potřebuje jiné vybavení než ten, který se této činnosti v práci věnuje takřka neustále. Aby bylo možné vyhovět různým požadavkům zákazníků, vyvinula společnost MEWA jako přední poskytovatel textilních služeb nové ochranné oděvy pro sváření. A to již dokonce ve třech variantách.  

MEWA nyní připravila oblečení „Flame Advanced“, které se hodí při častějším svařování. Na trh bude uvedeno v polovině roku 2020. Ti, kteří jsou při své práci neustále vystaveni extrémním podmínkám, mohou využívat oděvy „MEWA Dynamic Flame Extreme“. Pevná látka nabízí dokonalou ochranu při tepelném zpracovávání kovů. Kolekce najde uplatnění ve strojírenství, v automobilovém průmyslu, v ocelářství, při konstruování různých zařízení nebo v loděnicích. „MEWA Dynamic Flame“ se oproti tomu hodí pro příležitostné sváření. Oblečení chrání před malými okujemi, při krátkodobém kontaktu i před plameny a sálajícím teplem. Elektrikáři, mechatronici a údržbáři, kteří svařují jen občas, potřebují mít také dobré vybavení. 

Toto rozdělení ovšem slouží pouze jako příklad. „Výběr vhodného ochranného oblečení se vždy řídí bezpečnostní analýzou pracoviště, tak jak ji vypracuje zaměstnavatel,“ vysvětluje Antonín Krejčí, jednatel MEWA Textil-Service s.r.o. Nový typ ochranného oděvu je dalším krokem v řadě Dynamic od společnosti MEWA. Vyznačuje se maximální volností při pohybu, pohodlným nošením a moderním vzhledem. „Ochranné oděvy ladí k běžnému pracovnímu oblečení. Všichni zaměstnanci tak mohou mít oblečení ve stejném stylu,“ doplňuje Antonín Krejčí.

MEWA nabízí oděvy na principu sharingu. Zákazníci tak mohou přenechat specialistům celou řadu úkolů od shánění oblečení, až po jeho skladování nebo odbornou péči o textil. K tomu se přidává i možnost neustálého přizpůsobování potřebám klientů, například když někdo v týmu potřebuje další kalhoty, nebo přijde nový zaměstnanec či zaměstnankyně. 

MEWA Textil-Management. Společnost MEWA se svými 45 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu. O více než 188 000 zákazníků z oblasti průmyslu, řemesla, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5600 zaměstnanců. Roku 2018 dosáhla skupina MEWA obratu 704 milionů eur. Společnost MEWA byla založena roku 1908 a v současnosti se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu. V listopadu 2013 se dostala MEWA mezi 3 favority Německé ceny trvale udržitelného rozvoje v kategorii „Německé produkty/služby“. Společnost byla roku 2019 počtvrté oceněna nakladatelstvím Deutsche Standards „Značkou století“ a podruhé byla roku 2015 vyznamenána jako „Vedoucí světová značka“. 

Kontakt: 

MEWA Textil-Service s.r.o.

K Bílému vrchu 2946/2

193 00 Praha 9 – Horní Počernice

www.mewa.cz

MEWA Textil-Management videa:  https://www.mewa.cz/newsroom/vsechna-videa/

Sledujte společnost MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_cz

Sledujte společnost MEWA na Facebooku: https://www.facebook.com/mewacz/

Sledujte společnost MEWA na Instagramu: www.instagram.com/mewakarriere

 

Previous post 4 rady, jak zvládnout studium VŠ i práci
Next post Efektivita: Stlačený vzduch pro proudové mlýny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *