Efektivita: Stlačený vzduch pro proudové mlýny

Kdo používá proudové mlýny pro výrobu nejjemnějších prášků, může šikovným využitím tepla z produkce stlačeného vzduchu ušetřit náklady na energii. Kaeser rozšířil pro tento účel pro své šroubové kompresory stlačující bez oleje řad CSG, DSG a FSG volitelnou stavebnici.

Bezolejové kompresory řad CSG, DSG a FSG dodávají nejen stlačený vzduch ale také procesní teplo. Tím jsou ideální pro použití v kombinaci s proudovými mlýny.

Proudové mlýny se provozují kromě páry většinou v okruhu se stlačeným vzduchem nebo dusíkem. Při změně energie v mlecích tryskách se může využívat nejen tlak ale také ve vysoké míře ve stlačeném vzduchu uložené teplo pro proces mletí. Toto odpadní teplo vzniká při výrobě stlačeného vzduchu a je k dispozici přiměřeně bez nákladů.

Kaeser proto dále vyvinul volitelnou stavebnici pro dvoustupňové bez oleje stlačující šroubové kompresory, tak aby se mohly zohledni speciální potřeby proudových mlýnů. Tak je například flexibilním a regulovaným přizpůsobením chlazení stlačeného vzduchu za kompresorem možná regulace výstupní teploty stlačeného vzduchu. Podle produktu mletí to může vést k výrazné redukci specifických energetických potřeb na tunu hotového produktu. Kompresory s volbou regulace výstupní teploty stlačeného vzduchu jsou pro modely Kaeser CSG, DSG a FSG a tím v oblasti výkonů od 37 do 355 kW. Konečný tlak kompresorů může být k dispozici u těchto modelů v rozsahu od čtyř do jedenácti barů přetlaku. Podle potřeby uživatele jsou na výběr zařízení chlazená vzduchem nebo vodou. Kromě možností regulace teploty stlačeného vzduchu k tomu Kaeser nabízí speciálně vyvinuté kompresory pro provoz s oběhem dusíku. Tyto kompresory se individuálně upravují na oběh dusíku.

Previous post Do třetice všeho dobrého: Nové pracovní oblečení proti teplu a plameni
Next post Dá se ukradnout nemovitost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *