Hřejivý zábal nejen na bolavá záda

Znáte to – občas záda zabolí, svaly jsou ztuhlé nebo namožené a bolest kloubů je také nepříjemná.

Úlevu od bolesti může přinést blahodárné teplo z nahřívacího polštářku, termoforu nebo hřejivá náplast. Tu také – díky samolepící vrstvě můžeme nosit i venku při sportu či práci. Samolepící vrstva se přiloží na jednu vrstvu oblečení, nelepí se přímo na tělo. Na textiliích však nezanechává stopy po lepidle a její použití je naprosto bezpečné. Hřeje po dobu 12 hodin teplotou cca 50°C.

Dalším zdrojem tepla může být rašelinový termofor

Je to lahev nebo spíše sáček ze speciální folie, ve které je zatavená 100% rašelina, známá svou tepelně vodivou vlastností. Použití je také velmi snadné – stačí láhev ohřát v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni (nevařit!) a přiložit na postižené místo. Přináší úlevu při bolestech zad, ledvin, krční a bederní páteře, kloubů, poruchy prokrvení, nachlazení, menstruaci. Velmi vhodné použití je pro kojence při bolestech bříška. Rašelinový termofor má tu výhodu, že ho lze pohodlně vytvarovat přímo pro místo určení – např. kloub.
Použití jakéhokoliv zdroje tepla byste měli konzultovat s lékařem, pokud si nejste jisti, zda bolest nepřichází ze zánětlivého ložiska. Teplem byste totiž mohli zánět ještě zhoršit.

Previous post Helena Vondráčková oznámila termín prvního samostatného koncertu v pražské O2 areně! Zakončí v ní oslavy svých 70. narozenin
Next post Vybíráme rohovou vanu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *