Podle údajů Ministerstva pro místní rozvoj a statistiky Fincentra Hypoindex potvrdila Hypoteční banka již po desáté v řadě svoji pozici jedničky na trhu. Její služby totiž využilo téměř 30 % těch, kteří loni v Česku k pořízení nebo rekonstrukci svého bydlení čerpali hypoteční úvěr. U Hypoteční banky si v průměru půjčovali 2,29 milionu korun.

„I když se Hypoteční banka stala jedničkou na trhu hypoték již po desáté v řadě, byl pro nás loňský úspěch v mnoha oblastech naprosto zásadní a výjimečný,“ uvedl Jiří Feix, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky. „Naši pozici jsme totiž obhájili v době, kdy došlo k radikálním legislativním úpravám, které si od všech hráčů na trhu vyžádaly naprosto zásadní změny procesů. Navíc i naše banka prošla některými důležitými změnami, včetně obměny na postu generálního ředitele. Přesto jsme dokázali udržet naše pozice z rekordního roku 2016 a v roce 2017 za přispění ČSOB přinesli dalších 63,4 miliardy nových obchodů. Ještě více si ceníme našeho tržního prvenství v celkovém portfoliu, které činí téměř 280 miliard. Zisk 30% trhu považuji za skvělý úspěch všech našich zaměstnanců a obchodních partnerů,“ dodal.

Hypoteční banka opět potvrdila své postavení hypoteční jedničky, když zvítězila hned v 8 z 13 krajů ČR (Praha a Středočeský kraj jsou počítány jako jeden). Průměrná výše hypotečního úvěru klientů Hypoteční banky předčila průměr trhu, když dosáhla rekordní hodnoty 2, 29 mil. Kč (ve srovnání s průměrem trhu ve výši 2, 05 mil. Kč).