Jak se chovat šetrněji?

Životní prostředí i přes mnohá zlepšení dostává stále více na frak a mohou za to hlavně lidé. Nechcete-li, aby po naší generaci zbyla jen seschlá koule, a raději byste svým potomkům zanechali planetu plnou zeleně, měli byste začít přemýšlet trochu více ekologicky.

Pokud vás enviromentální témata příliš nezajímají, tak vězte, že ekologické chování rovná se krom jiného i naditější peněženka. Stačí jen vědět, jak na to.

Úsporné vaření

Ať už vaříte na plynu či elektřině, využíváte zákonitě zdroje, které podporují klimatické změny v ČR, neřkuli ve světě. Není však nutné vařit v kamnech na dřevo, klidně si kuchtěte na plynu či elektrice.

Jde to však provést o něco úspornějším způsobem a spotřebovat co nejméně energií. Sice tím nezachráníte deštné pralesy, ale alespoň uděláte své minimum pro zlepšení důsledků změn klimatu.

A jak se tedy vaří úsporně? Třeba za pomocí tlakových hrnců. Tento několik století starý vynález zažívá v posledních letech svou renesanci. S jeho pomocí se totiž dá vařit mnohem rychleji, a tím i za méně peněz.

Moderní papiňáky navíc nejsou nebezpečné ani při sebehorším zacházení, jelikož disponují hned několika bezpečnostními pojistkami, které případnému výbuchu zabrání.

Doprava

Chcete-li snížit množství emisí CO2 v ovzduší, měli byste přestat úplně jezdit autem, případně jeho používání alespoň trochu omezit. Ano, jedná se o docela velkou oběť, ale vyměnit auto třeba za kolo má i svá pozitiva ve formě zlepšení kondice, a tím také celkového zdravotního stavu.

Inspirace

Ekologické chování může mít celou řadu podob a často lze tímto způsobem ušetřit i nějakou tu korunu.

Inspirovat se můžete třeba u soutěže E.ON Energy Globe, která se koná každoročně. V soutěži se pokaždé objeví velká řada zajímavých nápadů, jež nějakým způsobem dokáží pozitivně ovlivnit životní prostředí.

Previous post Jak si poradit se stále se zvětšujícími požadavky na přesnost vaší výroby? Vsaďte na špičkové stroje a dobrá měřidla
Next post Vyhodili byste své peníze z okna? Nechat je ležet na účtu je to samé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *