Jak si poradit se stále se zvětšujícími požadavky na přesnost vaší výroby? Vsaďte na špičkové stroje a dobrá měřidla

Vývoj technologické výroby běží neuvěřitelnou rychlostí dopředu, a tak je potřeba se neustále přizpůsobovat všem novým změnám. V posledních letech se modernizace týká především rostoucích požadavků v oblasti rozměrové tolerance. Dnes už je naprostým zvykem pracovat se setinami milimetru. Jak se co nejlépe přizpůsobit době?

Bez správného vybavení to nepůjde

Nejspíše nikoho z vás nepřekvapí, že sériová výroba přesných kusů není dílem konvenčních strojů. Vše je řízeno pod taktovkou CNC obrábění, které už dnes nechybí ani v těch nejmenších dílnách. Tyto vynálezy dokáží chrlit jeden přesný obrobek za druhým. Nic však není dokonalé, což platí i pro zmíněné technologie.

Ty jsou velmi náchylné na jakoukoliv malou změnu, mezi které patří především kolísání teplot, opotřebovávání pracovních nástrojů a přirozeně i lidský faktor. Proto není vhodné jim slepě důvěřovat, nýbrž by se každý vytvořený díl měl podrobit měřidlům a kalibru. Jejich používání je alfou i omegou ziskové firmy. Díky poctivému vyzkoušení každého kusu se vyhnete nepříjemným reklamacím a ztrátě peněz, času i zákazníků.

Kalibr samozřejmě neexistuje pouze jeden, ale i pro nejzákladnější zakázky je jich potřeba opravdu velké množství. Proto mějte vždy na skladě připravený dostatečný počet druhů a od každého ideálně více kusů.

Kde se dají pořídit pořádné zásoby?

Stačí se spolehnout na internet a vyhledat si ověřený obchod s velkým výběrem všeho potřebného. Určitě požadujte rychlé dodání a dostatečné skladové zásoby, abyste nemuseli čekat. Jedním z nejoblíbenějších poskytovatelů je společnost se stránkami kalibry.cz. Ta disponuje nejen dostatečným množstvím všech druhů měřidel, ale je schopna vyrobit i speciality na zakázku.

Previous post iPhone by měl být dobře chráněn
Next post Jak se chovat šetrněji?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *