Síla ukrytá v kamenech

Magie a léčivá síla drahých kamenů přitahovala lidi již od pradávna. Aby ne, vždyť v kamenech je ukryta celá síla stvoření Země. Jen si představte tu obrovskou energii při formování zemské kůry, žhnoucí lávu, tryskající ze sopek nebo mocné pohyby litosferických desek. Z této energie se zrodily kameny tak, jak je známe dnes – zářící barvami nebo v tajemných odstínech; zářící leskem nebo matně temné.

Získávání drahých kamenů nikdy nebylo snadné. O vzácná ložiska se vedli a vedou války, při dobývání kamenů ze země umírali lidé. A přesto jsou do dnes pro mnohé z nás zdrojem radosti a víry v tajemnou moc, vedoucí nejen k uzdravení, ale také např. k získání sebedůvěry, životní rovnováhy a síly.

Pojďme se nyní seznámit s některýmy zajímavými druhy magických kamenů a odhalit jejich skryté kouzlo.

Obsidián
Obsidián (také sopečné sklo) je jedním z nejsilnějších kamenů. V minulosti se obsidiánu používalo pro jeho vlastnosti při opracovávání k výrobě zbraní, především dýk. V duchovní sféře se tento kámen používal v důležitých druidských rituálech.
Obsidián v sobě soustředí silnou energii, dokáže mírnit svalové napětí i bolest, dodává životní sílu a pomáhá při udržení klidu a rovnováhy ve stresových situacích.

Olivín
Svou září a zlatozeleným třpytem je olivín nejlepší ochranou proti zlým myšlenkám a špatným duchovním silám. Podporuje rozvoj citovosti, tiší deprese a podporuje organizmus při detoxikaci a zbavování jedů.

Lazurit
Modré uklidňující odstíny lazurtu jsou dobrou volbou pro meditaci a uklidnění rozjitřené mysli. Lazurit posiluje spánek

TIP: Chcete mít jistotu a spát klidně? Užívejte doplňky stravy pro klidný spánek

Citrín
Žlutavý citrín připomíná paprsky slunce. Vyzařuje teplou a pozitivní energii, harmonizuje a dodává odvahu.

Bílý achát
Bílý achát byl vždy symbolem čistoty, neposkvrněnosti a jasných myšlenek. Je využívám v při duchovních meditacích, také mírní agresi a napětí.

Toto je jen zlomek ze širokého výběru magických kamenů. O dalších si povíme někdy příště.

S vírou v sílu kamenů je to jako s každou vírou – pokud věříte, předávají vám kameny svou moc. Pokud věříte alespoň trošičku, mohou kameny pomáhat. Pokud nevěříte, ozdobí vás kameny alespoň svou krásou.

Previous post Volkswagen Užitkové vozy podporuje české běžecké lyžování již více než 20 let
Next post Celulitida jak na ni?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *