Volkswagen Užitkové vozy podporuje české běžecké lyžování již více než 20 let

Volkswagen Užitkové vozy je dlouhých 21 let partnerem Svazu lyžařů České republiky a třetím rokem podporuje úspěšný projekt Lyžování dětem.

Volkswagen Užitkové vozy podporuje české běžecké lyžování již více než 20 let

Volkswagen Užitkové vozy navíc řadu let sponzoruje český seriál dálkových běhů na lyžích SkiTour, včetně legendárního závodu Jizerská 50. Ve službách Svazu lyžařů České republiky jezdí praktické, prostorné a bezpečné modely značky Volkswagen Užitkové vozy s vyspělým pohonem všech kol 4Motion, který si hravě poradí i s nástrahami zasněžených hor.

„Volkswagen Užitkové vozy je partnerem, na kterého se mohou zákazníci spolehnout, a na tomto základě je postaveno i naše partnerství se Svazem lyžařů České republiky, které trvá již 21 let,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Naše vozy nabízejí vše, co fanoušci zimních sportů požadují: mimořádný prostor, variabilitu, komfort a bezpečnost. A v kombinaci s pohonem všech kol 4Motion, který dodáváme ve všech modelových řadách, také vynikající trakci i na povrchu se sníženou adhezí.“

Volkswagen Užitkové vozy mimo jiné poskytuje Svazu lyžařů ČR flotilu vozidel s vyspělým pohonem všech kol 4Motion, který je pro provoz v náročných zimních podmínkách zasněžených horských oblastí jako stvořený. Například Martin Jakš, český reprezentant v běhu na lyžích, jehož největším úspěchem v dosavadní kariéře je titul mistra světa v běhu na 15 km klasicky v kategorii do 23 let z roku 2008 a bronzová medaile ze Zimních olympijských her 2010 ve Vancouveru v závodě štafet, jezdí v modelu Caddy Alltrack. Čeští lyžaři spoléhají také na služby tří vozidel Transporter Kombi 4Motion a skříňového vozu Crafter 4Motion.

Volkswagen Užitkové vozy je rovněž tradičním sponzorem českého seriálu dálkových běhů na lyžích SkiTour. Jeho součástí je i legendární závod Jizerská 50, který loni oslavil padesáté výročí a letos se uskuteční v termínu 16. až 18. února 2018. Volkswagen Užitkové vozy v rámci partnerství se SkiTour zajišťuje sportovcům komfortní šatnu a prostor pro převlékání, který je tvořen vozem Crafter a na něj navazujícím velkokapacitním vyhřívaným stanem.

Na Jizerské 50 vytváří Volkswagen Užitkové vozy příjemné zázemí také pro diváky v podobě tribuny s velkoplošnými displeji LED, na nichž mohou diváci přehledně sledovat průběh celého závodu. Stánek značky Volkswagen Užitkové vozy během závodu bezplatně poskytuje nejen kávu a čaj pro osvěžení a zahřátí, ale také možnost zasoutěžit si na běžkařském trenažeru. Výčet poskytovaných služeb pro diváky završuje speciální aplikace pro chytré telefony s kompletními informacemi o Jizerské 50, doprava pro VIP a testovací jízdy s vozy Volkswagen ve spolupráci s prodejcem Autotrend Liberec.

Fanoušci běžeckého lyžování se setkávají se značkou Volkswagen Užitkové vozy také při sledování přímých přenosů mezinárodního seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics. Součástí nejprestižnějšího seriálu svého druhu je například Vassův běh nebo Jizerská 50. Volkswagen Užitkové vozy poskytuje jako sponzor pořadu atraktivní ceny do soutěží pro diváky, ať se jedná o startovné v závodech SkiTour nebo o zapůjčení vozidla Volkswagen Caravelle.

Volkswagen Užitkové vozy je v rámci rozsáhlé podpory českého běžeckého lyžování již třetím rokem generálním partnerem velmi úspěšného projektu „Lyžování dětem“, který organizuje závody a soutěže pro děti a mládež v Libereckém a Královéhradeckém kraji. V loňském roce se uskutečnilo 49 soutěží v letním i zimním období, jichž se zúčastnilo téměř 14 000 startujících a přibližně stejný počet diváků. Kromě tradičních závodů v běhu na lyžích klasickou i volnou technikou zahrnuje projekt „Lyžování dětem“ stále populárnější obratnostní závody, v nichž se vítězem stává nejšikovnější lyžař, a závody dvojic, štafety či přespolní běhy. V roce 2018 se uskuteční 13 zimních a 12 letních soutěží, na nichž organizátoři očekávají přibližně 10 000 startujících. Mezi novinkami letošního ročníku je mimo jiné zavedení nové soutěže „O pohár VW“ a soutěže pro rodiče závodníků.

Previous post Motorsportem inspirovaná ŠKODA FABIA Edition R5 vstupuje na český trh
Next post Síla ukrytá v kamenech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *