Ve výrobě se používají různé druhy kalibrů a dalších nástrojů

Výroba některých součástek se řídí mezinárodní normou. Každá norma má stanovené rozměrové limity a tolerance, které musí vyrobená součástka splňovat, aby byla akceptována. Právě zmíněné rozměry je nezbytné kontrolovat a zaznamenávat, čímž se eliminuje i samotná zmetkovost.

Pro měření průměrů, délek, kvality povrchu a dalších vlastností se používají různá metrologická zařízení, která najdete i na stránce Nastroje.cz.

Výroba závitů

V oblasti výroby závitů se používá hned několik metod a nástrojů pro kontrolu jejich rozměrů. Jedná se především o závitové kalibry, které nejsou určeny k měření, ale používají se pro kontrolu, jestli rozměry závitu spadají do stanovené meze. Závitové kalibry jsou kalené a broušené na přesné rozměry, jež odpovídají požadované specifikaci norem. Zatímco závitová měřidla kontrolují vnitřní závity, měřicí kroužky zase vnější.

Kalibry jsou k dispozici pro všechny tvary a velikosti závitů NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a další.

Snadno a rychle zjistíte, jestli jsou závity vyrobené správně. Zavčasu tak odhalíte, jestli není špatně nastavený výrobní stroj, a tím snížíte výrobu zmetků.

Proč si vybrat kalibry právě u Michovský-TOOLS s.r.o.?

Zřejmě hledáte specialistu na kalibry a měřidla. V daném segmentu působí spousta výrobců, ovšem jedním z těch nejvýznamnějších je společnost Michovský-TOOLS s.r.o., která je schopna vyrobit vám i atypické rozměry a provedení kalibrů. Občas je nezbytné vyrobit nevšední provedení, což pro tohoto výrobce není žádný problém. Vybrat si můžete z kalibrů válečkových, závitových i třmenových. Samozřejmě najdete v sortimentu kontrolní měrky a nastavovací kroužky.

Pokud si nebudete vědět rady, jakou variantu zvolit, nechejte si poradit od proškolených odborníků výše zmíněné společnosti.

Previous post Trendy kratom. Jaké má skutečně účinky?
Next post Řídíte Zetor? Pečlivě se o něj starejte s pomocí originálních dílů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *