Jak ušetřit při nákupu investičního zlata?

 

Ano, jakkoliv to může zdát zvláštně, i na investicích lze ušetřit. Respektive neplatit více, než musíte. Pokud jste se rozhodli pro investici do zlata, určitě nenakupujte bezhlavě hned a u prvního prodejce, na nějž narazíte.

Češi v posledním roce kupují investiční zlato více než kdy dříve. Stále za něj ovšem platí více než Němci či Rakušané. Nejsou v nákupech mincí a slitků tolik zkušení a nechají se opít rohlíkem. Buďte chytřejší!

Sledujte vývoj ceny zlata na burze

Cena zlata se neustále mění. V dlouhodobém horizontu sice stále roste, proto je zlato tak výhodné jako uchovatel peněz, avšak krátkodobé výkyvy směrem nahoru a dolů se objevují. Vaším cílem je koupit zlato při výkyvu dolů a prodat ho při špičce nahoru. Na různých webových portálech lze sledovat graf vývoje ceny zlata i s historií, takže si snadno uděláte představu, zda zlato aktuálně stoupá, nebo klesá, tedy jestli se vyplatí s nákupem počkat, či raději kupovat hned.

Porovnejte ceny u jednotlivých prodejců

Kromě obecného vývoje ceny zlata byste si ovšem měli dát pozor i na to, kolik stojí vybraná mince, případně slitek u daného prodejce. Většina prodejců prodává ty stejné slitky. Žádná česká mincovna slitky nevyrábí, a tak se k nám dováží švýcarské. Totožný slitek ovšem pořídíte za různé ceny, rozdíl mezi tou nejnižší a nejvyšší kolikrát přesahuje deset procent.

Ve stejné situaci je i Slovensko, ani žádná slovenská mincovna neprodukuje slitky. Na švýcarské slitky bychom si však neměli stěžovat. Ve světě jsou velmi ceněné a oblíbené, takže je kdykoliv snadno prodáte.

Nakupujte ve slevových akcích

Ano, taktéž firmy nabízející investiční zlato mívají různé zboží v akci a za výhodné ceny. Jestliže tedy s nákupem nespěcháte, můžete pravidelně sledovat jejich webové stránky a nakoupit tehdy, až uvidíte výhodnou nabídku na mince či slitky dle vašich představ.

Previous post Kde sehnat pracovní tričko s dlouhým rukávem?
Next post Kurzové sázení – hazard nebo příležitost pasivního výdělku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *