Co je to android

Android se stal nedílnou součástí především současných mobilních zařízení. Jde o specifickou platformu operačního systému, která je vybudována na jádru Linuxu, jež je poměrně oblíbeným nástrojem mezi vývojáři. Vzhledem ke svojí minimální historii se Android usadil již v mnoha telefonech, tabletech a dalších technologických produktech odlišných značek. Jeho univerzálnost, flexibilita a efektivnost jsou zkrátka vynikající. S přibývajícími týdny a měsíci dochází samozřejmě k neustále novému vývoji, který přináší další zdařilé verze tohoto mobilního operačního systému.

Světlo světa spatřil Android v prvních měsících roku 2009, kdy byla vypuštěna verze 1.5, jež nesla název Cupcake. Prvopočátky systému obsahovali základní funkcionality a běžné standardní věci. O něco propracovanější byla již verze 1.6 s pojmenováním Donut. Ta se zaměřila především na podporu dalších technologií a vyššího rozlišení displejů. Pro poměrně velký úspěch tohoto svižného společníka v dotykových telefonech vznikla v témže roce také verze 2.1 Eclair. Ta již optimalizovala rychlost hardwaru na mnohem vyšší úroveň a doplnila spoustu dalších vymožeností. V následujícím roce přišla verze 2.2 Froyo a samozřejmě i 2.3 Gingerbread, která je synonymem současné doby. Maximální podpora všech prostředků libovolného hardwaru a bezpochyby i svižnost celého systému.

Vzhledem k tomu, že Android neustále prohlubuje své řady zájemců, pracuje se již na další mobilní verzi, která se bude honosit jménem Ice Cream Sandwitch a ponese číselné označení 4.0. V mezi vývoji se také objevila verze 3.0 až 3.2 s názvem Honeycomb, která je primárně určena především pro tablety. Celý trh současné doby spatřuje v tomto řešení společnosti Google veliký potenciál, který je samozřejmě ztělesněn ve využívání dalších mobilních a internetových služeb.

Previous post Špičkové online hry zdarma
Next post Co je HDMI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *