Výhody elektronického podpisu a možnosti jeho získání

Jako uživatelé internetu jste už jistě narazili na možnost přidávat při zasílání do různých smluv a dokumentů elektronický podpis. Ten do jisté míry nahrazuje klasické podepisování, což je v online prostředí velmi výhodnou záležitostí.

S certifikovaným elektronickým podpisem se zbavíte zbytečně složité administrativy

Hlavní přednost je tedy zřejmá. Pomocí elektronického podpisu, který má patřičnou certifikaci a je vydaný předepsaným způsobem, můžete snadno stvrzovat smlouvy, potažmo třeba různé žádosti, které zasíláte orgánům státní správy. Pakliže naopak online elektronický podpis nemáte, značně vám to ztěžuje manévrovací prostor, protože pak musíte vše nejprve vytisknout, následně ručně podepsat a příslušné dokumenty odeslat poštou, případně odnést osobně.

Na koho se obrátit, máte-li zájem o kvalitní elektronický podpis?

Elektronických podpisů existuje hned několik. Abyste s tím vaším mohli nakládat v plné míře, musí být založený na kvalifikovaném certifikátu. Proto se při jeho zařizování obracejte na vhodné poskytovatele.

V současnosti se dá využít například platforma Signosoft, která v tuzemském online prostředí funguje už 10 let. Jedná se o ryze českou firmu, jež má jen ty nejlepší reference. Zatímco dříve se specializovala spíše na velké podniky, dnes už si u ní elektronické podpisy zřizují i menší firmy, živnostníci, ba stále častěji rovněž běžní občané, pro něž může být elektronická forma podpisu velmi pozitivním doplňkem.

Signosoft nabízí řešení, které je plně kompatibilní s PC, Mac, iOS a Android. U elektronického podpisu oceníte snadné a univerzální použití, díky němuž si ušetříte spoustu starostí a také času, který je v dnešní době hodně drahocenný. V rámci této služby máte navíc zdarma prvních 5 dokumentů, do budoucna se však počítá s verzí, jež bude bezplatná napořád.

Previous post Nezapomeňte pořídit kalendář, protože nový rok je v plném proudu!
Next post Operační čepice s potiskem zajistí originální vzhled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *