S dětmi ven i na podzim!

Ačkoli se stále zdůrazňuje, jak je důležité, aby děti trávily dostatek času venku prakticky za každého počasí. Mnoho rodičů si to stále neuvědomuje a dětem pohyb na čerstvém vzduchu dopřává spíše zřídka. Samozřejmě je pravdou, že zejména v zimě a na podzim je to často dost náročné z hlediska chladu a nepřízně počasí. Buďte ale odhodlaní a opravdu každý den děti ven vezměte. Přidáváme několik rad, jak na to!

Pořiďte dětem oblečení, které budou rády nosit

Dívčí zimní bunda s princeznou Elsou, chlapecká zimní bunda se spidermanem, oteplovačky v oblíbené barvě a čepice, která „nekouše“. Zkrátka vybavte děti tak, aby se na každý pobyt venku těšily. Aby se v nabízeném oblečení cítili pohodlně a spokojeně a už samotné oblékání pro ně bude radost. Jistě pak bude snazší namotivovat je k procházce.

Přibalte něco dobrého s sebou

Uvařte si do termosky čaj či kakao, nasypte do krabičky sušené ovoce nebo se cestou stavte v oblíbené pekárně a udělejte si venkovní piknik. Možná se to nezdá, ale i takový piknik pod barevnými stromy za babího léta může stát za to! Pozor ale na posedávání na studené zemi, vybavte se proto podsedákem a dětem přioblečte chlapecké či dívčí punčocháče.

Pozorujte přírodu

Vydejte se pozorovat podzimní přírodu, sledujte změny na stromech či v chování zvířat. Nasbírejte kaštany a žaludy na tvoření, navlečte řetězy z barevnách listů a naplňte ptačí krmítka. Všechny tyhle drobné činnosti děti budou hodně bavit a čas venku jim rychle uteče!

Dejte výletům cíl

Rozhledna, lesní bar, nové dětské hřiště. Vybledejte si v okolí místo, kde jste ještě nebyli, a zvolte ho jako cíl dnešní vycházky. Děti budou mít nový zážitek a možnost mít se na co těšit a vás jistě také povznese, že jste nedaleko bydliště objevili něco nového. A nesnažte se vymlouvat, že už všechno znáte. Vždy je co objevovat.

Previous post Drátový rozhlas neporazily ani sociální sítě
Next post Kalibry šetří čas i peníze. Kde je koupit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *