Vybudujte si domácí multimediální centrum

Domácí multimediální centrum je něco trochu rozdílného, než klasické domácí kino, na které jsme byli zvyklí doposud. Doba jde neúprosným krokem kupředu, proto je třeba těmto záležitostem přizpůsobovat i domácí technologie. Máme na mysli především výrobky z oblasti přehrávání videí a jiného multimediálního obsahu. Do nedávné doby jsme byli rádi, že využíváme praktické USB porty u domácích DVD přehrávačů nebo současných seto boxů. Většina z nás však brzy narazila na omezenost z hlediska formátů, protože DVD zařízení bylo z tohoto pohledu velice omezené.

Díky multimediálním centrům je však s tímto problémem konec

Pod výše zmíněným názvem si můžete představit jednoduchou krabičku, která odpovídá velikosti klasického AV přijímače pro domácí kino. Na první pohled nenápadný doplněk elektronické výbavy obývacího pokoje, který však disponuje poměrně zásadními konektory, mezi které patří několik portů USB, SATA, čtečka paměťových karet, HDMI nebo klasický LAN. Z tohoto výčtu je již okamžitě zřejmé, že půjde o poměrně zajímavé zařízení. A je tomu opravdu tak. V jádru multimediálního centra totiž tepe operační systém, paměť a především příslušné diskové uložiště, jehož hodnoty se vzhledem k současnosti pohybují kolem TB. Hlavní předností je samozřejmě funkce přehrávání libovolných formátů, které dnes dokážeme vytvořit. Zmíněná zařízení si dokonce poradí také s 3D filmy. I praktický LAN konektor je možné efektivním způsobem využít. Na klasické televizi tak můžete brouzdat po internetu a vyhledávat zajímavá videa.

Vzhledem k poměrně nízké ceně, která je téměř rovna klasickým DVD rekordérům a podobným komponentám, jde o naprosto úžasný doplněk domácího multimediálního centra. S ním Vás už nezaskočí žádný neobvyklý a atypický formát videa.

Previous post Zazimování zahrady
Next post Onemocnění trávníku – sněžná a šedá plíseň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *